Data & czas Miejsce Palladium Bilety 110-150 PLN Rozpiska 18:00 - Drzwi
19:30 - 20:10 - Support
20:30 - 22:00 - Trombone Shorty & Orleans Ave
Sprzedaż biletów
empik
eventim.pl knockoutprod.net
media markt, saturn
Linki Wydarzenie na Facebooku

Po świetnie przyjętych solowych koncertach i występach przed Foo Fighters i The Rolling Stones, Trombone Shorty & Orleans Avenue wracają do Polski na jedyny koncert w ramach europejskiej trasy. Żywiołowa grupa zagra 24 marca w warszawskim klubie Palladium. Przed amerykańskimi artystami wystąpi P.Unity!

P.Unity to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/ Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki – od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

Trombone Shorty & Orleans Avenue są doskonale znani polskiej publiczności. Występowali już w roli supportu na dwóch ogromnych koncertach – jesienią 2015 roku przed Foo Fighters i latem 2018 przed samymi The Rolling Stones. Pomiędzy tymi koncertami gościli jako gwiazdy wieczoru w kilku polskich miastach, gdzie publiczność nie pozwalała Trombone Shorty & Orleans Avenue szybko zejść ze sceny, a każdy występ nagradzała długimi oklaskami.

24 marca w warszawskim klubie Palladium nie będzie inaczej!

Zagrają:
TROMBONE SHORTY & ORLEANS AVENUE (Stany Zjednoczone) jazz, funk, rap
P.UNITY (Polska) jazz, funk, rap

Kiedy: 24 marca (niedziela) 2019
Gdzie: Warszawa @ Palladium, ul. Złota 9
Bilety: 110 zł (miejsca stojące) 130 zł (balkon) – przedsprzedaż, 130 (miejsca stojące) 150 zł (balkon)– w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na https://sklep.knockoutprod.net, od 28.09 na https://www.eventim.pl wraz z wszystkimi punktami sprzedaży

TROMBONE SHORTY & ORLEANS AVENUE (Stany Zjednoczone) jazz, funk, rap:
Urodzony w Nowym Orleanie Troy Andrews, który w świecie muzyki znany jest jako Trombone Shorty, już w bardzo młodym wieku miał na koncie osiągnięcia, jakie marzą się wielu jego starszym kolegom po fachu. Współpracował, chociażby z Markiem Ronsonem, Cee-Lo Greenem, LeAnn Rimes, Zac Brown Band, Madonną, Macklemorem, czy Jeffem Beckiem. Pojawił się w słynnych amerykańskich programach telewizyjnych (m.in. u Jaya Leno, Davida Lettermana), serialach, a także zagrał w przerwie meczu gwiazd NBA.
Wielka od lat postać nowoorleańskiego jazzu pojawiła się na świecie 2 stycznia 1986 roku. Jest równie świetnym puzonistą, co trębaczem. Pochodzi z dzielnicy Tremé, więc nie dziwi fakt, że już jako dorosły i ukształtowany artysta został zaproszony do udziału w tak właśnie zatytułowanym serialu autorstwa Davida Simona (m.in. „The Wire”). Muzyka była mu pisana. Już jako czterolatek stał na scenie u boku Bo Diddleya podczas New Orleans Jazz & Heritage Festival. Dwa lata później stał już na czele zespołu, biorącego udział w paradach. Będąc nastolatkiem, wchodził w skład The Stooges Brass Band. Swój ogromny talent szlifował w szkole The New Orleans Center For Creative Arts (NOCCA).
Pierwszym z wielkich, który zaprosił go do współpracy, był Lenny Kravitz. Gdy nie koncertował po świecie, Trombone Shorty aktywnie uczestniczył w życiu muzycznym Nowego Orleanu. Kiedy miasto zostało zniszczone przez huragan Katrina, muzyk wszedł w skład New Orleans Social Club, aby nagrać album, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ofiarom żywiołu. W 2006 roku wystąpił na scenie z U2 i Green Day w Nowym Orleanie podczas show przed meczem futbolu amerykańskiego. Rok później magazyn „Offbeat” z Nowego Orleanu nagrodził Trombone’a Shorty’ego tytułem „Wykonawcy roku”.
Trombone Shorty jest oczywiście nie tylko sidemanem, lecz również bandleaderem, nagrywającym na własny rachunek od 2002 roku, a od 2009 roku koncertującym pod szyldem Trombone Shorty & Orleans Avenue. Ostatnie studyjne dokonanie nowoorleańskiego muzyka to pochodzący z 2017 roku album „Parking Lot Symphony”. Płytę otwiera kompozycja „Laveau Dirge No. 1”, kwintesencja piękna soulu z Nowego Orleanu, poświęcona słynnej kapłance voodoo. Wraz z towarzyszącymi muzykami Trombone Shorty skacze na płycie z gatunku na gatunek, czerpiąc również z bluesa, funku, hip-hopu, popu. Jak mówi: „Muzyka przynosi jedność”.
Album wyprodukował nominowany do Grammy producent Chris Seefried (Andra Day, Fitz And The Tantrums), a wśród współpracowników pojawili się członkowie Edward Sharpe & The Magnetic Zeros, The Meters, Better Than Ezra, Dumpstaphunk. Najpierw Trombone Shortz pracował przez dwa tygodnie w swoim domowym studiu, a potem musiał wyruszyć w drogę i to, co nagrał, przeleżało na twardym dysku przez rok z okładem.
Po powrocie kompozycje zostały zarejestrowane z pełnym składem. W zestawie znalazł się napisany przez legendę sceny nowoorleańskiej Allena Toussainta utwór „Here Comes The Girls” oraz kompozycja The Meters „It Ain’t No Use”, w której gościnnie pojawia się gitarzysta zespołu Leo Nocentelli. W napisaniu „Familiar” wspomógł go Aloe Blacc.
Są na płycie momenty wzruszające, jak instrumentalny „Tripped Out Slim”, zainspirowany śmiercią przyjaciela rodziny, który miał właśnie taką ksywkę. Ślady popu znajdziemy w „Where It At?”, który napisał znany z Better Than Ezra Kevin Griffin.
Warto zaznaczyć, że Trombone Shorty nie tylko prezentuje umiejętności gry na puzonie, lecz również świetnie śpiewa. „To życiowa płyta. O tym, by iść do przodu bez względu na przeszkody” – mówi Trombone Shorty o „Parking Lot Symphony”. I sam stosuje się do tej tezy. Odniesione sukcesy dowodzą, że było warto.

Home


https://www.facebook.com/TromboneShorty

P. UNITY (Polska) funk, jazz, soul
P.Unity funkcjonuje w niemal niezmienionym składzie od 2014 roku. Zespół ma na koncie dobrze przyjętą EPkę „Mango” (2017), która otworzyła grupie drzwi na wiele polskich scen. Materiał dotarł również do legendy polskiego jazzu – Michała Urbaniaka, który zaprosił P.Unity do współpracy przy ostatnim albumie projektu Urbanator Days – „Beats & Pieces”. Na krążek trafiły dwa utwory zaaranżowane i nagrane przez zespół – „P.Lex” i „Wasabi Vibe” i zostały docenione przez polskie media. Na początku października 2018 r. nakładem U Know Me Records, zespół nagrał swój pierwszy długogrający album „Pulp”. Mimo wciąż powiększającego się dorobku studyjnego grupa najpewniej czuje się w warunkach koncertowych. Ostatnio zespół został świetnie przyjęty na festiwalach Spring Break (Poznań), GoodVibe (Koszalin), Pol’and’Rock (dawniej Woodstock-Kostrzyn nad Odrą), Solidarity of Arts (Gdańsk) oraz występach klubowych w Krakowie, Lublinie, Łodzi i Warszawie. Kolejna trasa już wkrótce…
https://www.facebook.com/PIsTheFunk/
https://www.instagram.com/p.unity_dawgz/

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out

https://www.instagram.com/knockoutprod