Date & time Venue Hybrydy Tickets 50 PLN Ticket distribution bileteria palladium biletyna.pl ebilet.pl eventim.pl goout.net kupbilecik.pl Links GoOut link

21.11.2019 roku inaugurujemy Scenę Poetycko-Muzyczną w Hybrydach, nawiązując do pięknej historii tego kultowego klubu. Gospodarzem i pomysłodawczynią sceny jest Ada Gostkowska.

Z wykształcenia aktorka, muzyk, lektorka i wokalistka. Zdobyła wiele nagród na licznych festiwalach piosenki, nierzadko z własnymi kompozycjami w tym m.in. Złota Odznaka Recytatora na Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych, Zaduszki Poetyckie w Poznaniu i Spotkania Zamkowe – Turniej Poetycki w Olsztynie. Wydała dwie płyty : „Dwa Serca” z udziałem Krzysztofa Kolbergera i Macieja Wilka oraz najnowszą „Pogoda na dom”. Koncert promujący tę płytę odbył się 15.04.2018 roku w Hybrydach. Związana z Teatrem Palladium („Czarodziej”, „Calineczka”, „Męskie D’ramy czyli między testosteronem a reumatyzmem”). Więcej na www.adagostkowska.pl

Nasze pierwsze spotkanie we wrześniu, na które zapraszamy to koncert Agnieszki Babicz – „Wędrująca Eurydyka”.

W roku 2011 powstał projekt „Wędrującej Eurydyki”- spektaklu muzycznego opartego na repertuarze Anny German – w intencji przeniesienia postaci Artystki w czasy współczesne. Przybliżenia Jej wizerunku młodemu pokoleniu widzów, a przypomnieniu tym, którzy mieli okazję Annę German słuchać na żywo. Dzięki stypendium przyznanemu przez Prezydenta Miasta Sopotu powstał portret Kobiety Niezwykłej i Niezwykłej Artystki.

Portret ten malują śpiewem:
Agnieszka Babicz – aktorka scen muzycznych; laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze. Więcej o dorobku artystycznym Agnieszki na stronie www.babicz.com.pl oraz www.wikipedia.pl.
Jej osobista, niezwykła i sugestywna interpretacja utworów z tego repertuaru tworzy barwny obraz współczesnej Eurydyki- nie tylko artystki ale również kobiety- we wszystkich jej kolorach i półcieniach.

Słowem (rola wymienna):

Beata Olga Kowalska- aktorka teatralna i filmowa; m.in. laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; telewizyjnego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”…(więcej na m.in. www.wikipedia.pl)

Krzysztof Stasierowski – aktor scen muzycznych i aktor filmowy (m.in. Jean Valjean z musicalu Les Miserables, tytułowy Zorba; serial „ Bodo”, „Bell Epoque”…więcej o dorobku artysty na www.wikipedia.pl

Narrator jest przewodnikiem podążającym śladami losu Anny German, a więc jest to podróż nie tylko po zakątkach kuli ziemskiej, ale również po meandrach życia gdzie słońce przeplata się z burzami.

Muzyką:
Rama111 – kultowa trójmiejska formacja jazzowa, szeroko znana zarówno w kraju jak i na świecie; wieloletnie i wielokrotne kontrakty w USA i Europie.

Nowe, zaskakujące i oryginalne aranżacje materiału muzycznego, których autorem jest Jan Rejnowicz (band leader, piano) czynią ten spektakl subtelnym i tajemniczym jak i zarówno dynamicznym i drapieżnym, a więc w sposób znakomity oddają współczesny obraz wizerunku Anny German, która gdzieś z odległej planety-planety Anna- opowiada raz jeszcze o „człowieczym losie”.
Premiera spektaklu „ Wędrująca Eurydyka” – 17.maj 2011 Teatr Atelier w Sopocie. Koncertowa wersja tego spektaklu została również wydana na płycie o tym samym tytule.
Koncert prezentowany był na różnych scenach w Polsce i za granicą, m.in.:
Gdynia, Warszawa, Katowice….Żytomierz ,Winnica, Berdyczów (Ukraina), Irkuck, Ułan Ude (Syberia), Kaliningrad (Rosja), Londyn, Berlin……….

Bilety